KYÖKU

KYÖKU to artystka, która talent szlifowała od najmłodszych lat w jednym ze śląskich miast. Na swoim muzycznym koncie ma już ponad sto koncertów w Polsce i poza granicami kraju. Występowała między innymi na ADM Festival Amsterdam, Las Camp Festival czy w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Występowała także u boku Kamila Bednarka na Dużej Scenie 21. Festiwalu Woodstock.

Kompozytorem muzycznym KYÖKU jest ceniony producent ESSEX. Muzyką zajmuję się od ponad 12 lat. Współpracował między innymi z Kasią Moś, Kubanem czy Sitkiem. Pomimo młodego wieku wydał dwie autorskie płyty: De Ep Fo Rest, którego singiel promujący osiągnął milionowe wyświetlenia na YouTube oraz Dualizm. Swoją muzykę opisuje jako elektroniczną, inspirowaną lasem.

Kyoku Essex prezentują singiel usłany etniczno-elektronicznym brzmieniem i zapowiadają albumu „Zenith”, którego premiera zaplanowana jest na
początek 2020 roku.

Współpraca dwójki artystów przyniosła płytę, w której nie ma kompromisów i popowego brzmienia. Sami artyści swoją twórczość opisują jako odrębny nurt muzyczny stworzony przez ich umuzycznione dusze.

Na album „Zenith” składa się elektronika wzbogacona żywymi instrumentami, na przykład fletem poprzecznym Essexa. Całość dopełnia energetyzujący, słowiański głos KYÖKU. Brzmienia te wypełnione są etnicznymi motywami muzycznymi i odgłosami leśnej, dzikiej głuszy. Komponując utwory na płytę artyści zaglądają w głąb siebie, dają ponieść się wyobraźni, przepływającej przez nich energii oraz duchowym przeżyciom. Dzięki tym połączeniom powstała muzyka, która mimowolnie koi nerwy, unosi ponad duszny zgiełk miasta i wprowadza w nowy, magiczny świat, nieznany dotąd słuchaczom.

Muzykę tego duetu, można było usłyszeć na takich wydarzeniach jak: Levis i wykop.pl. Wystąpili również w bardzo znanym programie śniadaniowym
„Dzień dobry TVN”
https://dziendobry.tvn.pl/a/kyoku-w-piosence-somewhere

facebook

instagram

youtube

category

date