Cryptik

Cryptik – Michał, wędrowiec z dalekich zakątków, szaman świętych brzmień i poszukiwacz głębokich rytmów. Jego sound to uosobienie ludzkiej natury z zachowaniem jej dzikości, ale i balansu między tym co mroczne i tym co dąży w niej do światła.

Michał to młody adept Poznańskiej sceny soundsystemowej szeroko pojętej jako deep dubstep, aktualnie prowadzi własny projekt pod nazwą „Digital Organism” promujący sztukę, stawiając bardzo mocno na stworzenie prawdziwego leśnego klimatu.

Muzyka jaką prezentuje to zróżnicowana selekcja gatunków dubstepu z głębokimi medytacyjnymi, psychodelicznymi motywami. Również zdarza mu się przeplatać stricte dubowe kawałki z ciężkimi smolistymi steppami w tempie 140bpm. Swoją pasje do gry odkrył podczas takich sesji jak Dungeon Beats, GoaDupa, BassCamp, Powrót do Źródła. To właśnie tam pierwszy raz odbył drogę w jedną stronę ku najniższym znanym częstotliwościom.

Od roku 2017 jest Djem i zagościł na takich eventach jak: Dub System [Projekt Lab], Korzenie Poznania, Dziady [Medulla Oblongata], Outlook Launch party [Sfinks700], MAYAK OA, Organic Festiwal, Kaskada Festiwal ale również udało mu się zorganizować imprezę pod szyldem Void Session na terenie Poznańskich bunkrów.

 

soundcloud

category

date