Pszczoła UV

Pod pseudonimem PszczołaUV kryje się pochodzący z Nowych Skalmierzyc Łukasz Świrta.

Wychowany w rodzinie artystycznej (ojciec muzyk, matka plastyczka), jako pierwszy połączył techniki drukarskie z technikami malarskimi w „backdropach” wielkoformatowych. Zajmuje się wizualną aranżacją klubów oraz plenerów, tworzy dekoracje, współpracuje z wizualizatorami, oświetleniowcami, dj-ami, dekoratorami, osobami zajmującymi się unikalnymi formami plastycznymi w celu stworzenia niepowtarzalnych klimatów róznorakich imprez .

Ekspert w dziedzinie fluorescencji – Tworzy własne farby, używa różnych rodzajów przedstawień wizualnych, eksperymentuje ze źródłami światła oraz formami nośników. Stosuje wiele rodzajów druków, poddruków, sit, szablonów, bardzo żmudnego-precyzyjnego malowania. Jego prace cechuje niebanalna dbałość o szczegóły, jak i harmonia co pozwala „cieszyć oko” oglądając je zarówno z bliska jak i z daleka.

Od 2006 r. dekorator w kolektywie ostrowsko-skalmierzyckim „Projekt Indra”. Od początku: współorganizator i główny dekorator poznańskiego cyklu imprez „Powrót do Źródła”, założyciel kolektywu techniczno-dekoracyjnego „Pasieka”, od kilku lat związany z kolektywem dj-skim Deepersense oraz odpowiedzialny za całościowy wystrój dekoracyjno-wizualny Projektu „Obudzić Sypialnie”. Od 2017r. organizator imprez psy-trance na łódzkiej scenie kilka przykładowych realizacji z 2017: Powrót do Źródła – Poznań, Obudzić Sypialnię – Katowice,Farsighted-Wrocław, Bażoły-Śląsk, Red Smoke Festiwal-Pleszew, Uroczysko-k. Bolkowa, Escaperun „Jungle” – Galeria Malta Poznań, Mikroklimat-Łódź, Serotonina-Warszawa, Psycho BBQ-Gdańsk, Dzikuska-Szczecin, 604 Syndroms-Katowice

facebook

instagram

date